Nowa jakość transmisji?
Amerykanie rozpoczynają eksperymenty z kamerami rejestrującymi to na co podczas meczów spogląda sędzia. Jakie są efekty? Czy rozwiązanie się przyjmie?
Pierwsi tego typu rozwiązań próbowali Australijczycy. W marcu podczas meczu australijskiego rugby umieścili na głowie kamerę, która rejestrowała obraz widoczny oczami arbitra. Nie od dziś wiadomo jednak, że nowinki techniczne zyskują na znaczeniu dopiero, gdy zaakceptują je Amerykanie.
Dlatego też miniony weekend był bardzo ważny dla sędziowskich kamer. Wykorzystano je bowiem po raz pierwszy na szerszą skalę w USA. Doszło do tego podczas meczu WNBA pomiędzy drużynami Phoenix Mercury i Indiana Fever.
Nadawca często wykorzystywał ujęcia z umieszczonej na głowie sędziego kamery w swojej transmisji z meczu. Próbkę przedstawiamy poniżej. Myślicie, że takie rozwiązanie się przyjmie?
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
Grand Prix Holandii znika z kalendarza F1. Zandvoort zarabia na ostatniej edycji
Finałowy wyścig w Zandvoort otrzymał własne hasło, droższe bilety, sprint, film reklamowy, dokument i trzydniowy program koncertów. Organizator wykorzystuje ostatnią edycję do sprzedaży całego weekendu – od piątkowego general admission po loże dla klientów biznesowych.