e-sport 24 czerwca 2021

Startuje faza pucharowa 4. sezonu European Development Championship

24-27 czerwca odbędzie się faza pucharowa czwartego sezonu European Development Championship. Osiem zespołów staje do decydującej walki o $30.000. Polską transmisję wydarzenia wspierają Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.

Faza grupowa okazała się nie być przychylna dla Polaków. Izako Boars, które trafiło do grupy B, a przez nadchodzące roszady kadrowe zostało zmuszone do gry w osłabionym składzie. Dziki musiały walczyć nie tylko ze swoim trenerem w roli gracza, ale również z dwoma zmiennikami. To skutecznie pokrzyżowało im plany na awans, mimo że udało im się pokonać akademię Ninjas in Pyjamas w meczu eliminacyjnym.

Faworytem do zwycięstwa całego turnieju pozostaje Entropiq, obecnie plasujące się na 15. miejscu w światowym rankingu HLTV. Czeka ich jednak ciężkie spotkanie, wszak zagrają na bardzo niewygodnego rywala. Trident począwszy od tego turnieju gra z żywą legendą Counter-Strike’a – Ladislavem “GuardiaNem” Kovácsem, który zrobił kolosalną różnicę w rozgrywkach w grupie.

Nadchodzące mecze będzie można oglądać na kanale twitch.tv/esportnow. Harmonogram spotkań finałowych wygląda następująco:

24 czerwca, czwartek:

  • 12:00 – HYENAS vs Sangal
  • 15:00 – Entropiq vs Trident

25 czerwca, piątek:

  • 12:00 – Fiend vs Copenhagen Flames
  • 15:00 – DBL Poney vs Akuma

26 czerwca, sobota:

  • 12:00 – półfinał #1
  • 15:00 – półfinał #2

27 czerwca, niedziela:

  • 15:00 – wielki finał

Głównym partnerem polskiej transmisji została marka Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, czyli legalnie działająca firma branży bukmacherskiej, wchodząca w skład Fortuna Entertainment Group – największa w Europie Środkowej i Wschodniej grupa prowadząca zakłady wzajemne, posiadająca 20–letnie doświadczenie na rynku w Polsce, Czechach, Chorwacji, Rumunii i na Słowacji. Fortuna posiada w swojej ofercie bogatą ofertę zakładów esportowych, którą możecie znaleźć pod tym adresem.

Transmisję 4. sezonu EDC wspiera także Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, największy mecenas sportu w Polsce oraz jeden z głównych mecenasów polskiego esportu. Partner Tytularny Dywizji Profesjonalnej oraz Partner Głównym Polskiej Ligi Esportowej.

Partnerem technologicznym transmisji została marka LG producent  monitorów komputerowych serii  LG UltraGear Ergo z ergonomicznymi podstawkami pozwalającymi dopasować położenie ekranu do  wygodnej pracy oraz grania. Monitory można łatwo przymocować do biurka, obracać oraz dostosowywać niemalże w każdej płaszczyźnie. Są idealnym rozwiązaniem dla graczy szukających sprzętu który dostosuje się do ich potrzeb.

Na liście partnerów technologicznych znajdziemy również SPC Gear – polską markę wysokiej jakości peryferii komputerowych dla graczy i nie tylko. Tworzona przez entuzjastów odpowiedzialnych za sukces SilentiumPC, którzy od samego początku są zaangażowani we wspieranie polskiej sceny gamingowej i esportowej. Sponsorują topowe drużyny, turnieje, indywidualnych graczy oraz twórców. W ich ofercie znajdują się m.in. wysoko cenione myszki, słuchawki, klawiatury, mikrofony czy nawet fotele.