Aktualności 24 stycznia 2024

Jeszcze większa współpraca niemieckiego związku z EA Sports

Deutsche Fußball Liga niedawno podpisała nową umowę z EA Sports. W najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze bardziej zintensyfikowanych działań, jeżeli chodzi o współpracę dwóch stron.

Od 1998 roku współpraca DFL i EA SPORTS wykracza poza tradycyjne granice sportu. Dzięki zachowaniu przez EA SPORTS wyłącznych praw licencyjnych do symulacji meczów, Bundesliga i 2.Bundesliga stały się ważnym elementem popularnej serii gier wideo EA SPORTS FC. Takie rozwiązanie nie tylko zapewniło fanom autentyczne wrażenia z gry, ale także posłużyło ligom za istotne narzędzie marketingowe

Strategiczne znaczenie rozszerzonego partnerstwa

  1. Większe zaangażowanie fanów: długowieczność i ewolucja partnerstwa podkreślają jego strategiczną rolę w łączeniu fanów z ich ulubionymi drużynami i graczami. Dzięki integracji Bundesligi i 2.Bundesligi z serią EA SPORTS FC fani na całym świecie jeszcze bardziej poznają niemieckie rozgrywki

  2. Rozwój i widoczność e-sportu:  współpraca odegrała kluczową rolę w pionierskim e-sporcie w profesjonalnej piłce nożnej. Utworzenie Wirtualnej Bundesligi (VBL) i VBL Club Championship jest przykładem innowacyjnego podejścia DFL do cyfrowego zaangażowania fanów. Zawody te znacząco zwiększyły widoczność Bundesligi, przyciągając w sezonie do 130 000 uczestników.

  3. Globalny zasięg i atrakcyjność marki: odnowienie partnerstwa potwierdza globalną atrakcyjność Bundesligi i sukces DFL w rozszerzaniu działalności licencyjnej i sponsoringowej. Współpraca odegrała zasadniczą rolę w prezentacji marki Bundesligi na całym świecie, napędzając rozwój klubów i wzmacniając międzynarodowy zasięg ligi.

  4. Przyszłość piłki nożnej i gier: partnerstwo DFL i EA SPORTS jest świadectwem wspólnej wizji ewoluującego krajobrazu piłkarskiego. Ta współpraca to coś więcej niż umowa licencyjna; to strategiczne przedsięwzięcie mające na celu wprowadzanie innowacji i przyciąganie młodych widzów. Integracja e-sportu i tradycyjnej piłki nożnej za pośrednictwem platform takich jak EA SPORTS FC rewolucjonizuje sposób interakcji fanów ze sportem.