e-sport 10 czerwca 2021

Izako Boars w European Development |Championship

Drużyna Izako Boars będzie reprezentować Polskę w turnieju European Development Championship, który rozpoczął się 9 czerwca.

European Development Championship to cykl pięciu turniejów, w którym łącznie do wygrania jest $150.000. Uczestnicy pierwszych trzech edycji mieścili się w przedziale od 20 do 100 miejsca rankingu HLTV i podobnie będzie podczas czwartego sezonu. Właśnie dlatego EDC stanowi doskonałą okazję do zdobywania doświadczenia na arenie międzynarodowej.

Na liście znalazła się drużyna Izako Boars, która będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Ich zmagania będzie można oglądać na polskiej transmisji na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch, której partnerem została m.in. marka LOTTO. Dziki zadebiutują w czwartym sezonie EDC w piątek (11 czerwca) o godzinie 12:00. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Entropiq, obecnie 15. najlepsza drużyna na świecie.

W przyszłym sezonie European Development Championship, zaplanowanym na przełomie sierpnia oraz września, może pojawić się kolejna polska drużyna CS:GO, a to za sprawą LOTTO Dywizji Profesjonalnej w Polskiej Lidze Esportowej. Team ESCA Gaming dzięki wywalczonemu mistrzostwu Dywizji awansowało do fazy Wildcard EDC, czyli turnieju kwalifikacyjnego głównego wydarzenia.

W 2019 roku należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO została partnerem tytularnym Dywizji Profesjonalnej w Polskiej Lidze Esportowej, bezpośrednio wspierając jej rozwój oraz wschodzące gwiazdy polskiej sceny CS:GO. W ostatnim sezonie grono LOTTO Dywizji Profesjonalnej zostało poszerzone z ośmiu do dziesięciu drużyn, a zwycięzca dywizji miał możliwość awansu do fazy Wildcard EDC.