e-sport 9 czerwca 2021

Esport w uniwersyteckiej odsłonie!  Nadchodzą lanowe finały ERBUD University Esports

Po niełatwym dla turniejów esportowych okresie, w którym rytm wyznaczany był przez pandemię, a eventy lanowe na długo zniknęły z kalendarzy fanów - pora powrócić do tego, co najlepsze! Akademickie rozgrywki ERBUD University Esports wkraczają w najważniejszą fazę, a rywalizację sezonu 2020/2021 zakończą finały offline, rozgrywane w dniach 17-18 czerwca w Warszawie.

Pięć i pół miesiąca – tyle zajęło wyselekcjonowanie po czterech drużyn zarówno w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends, które będą miały prawo uczestnictwa w turnieju finałowym. Turnieju szczególnym, bo jednym z pierwszych w Polsce, który powraca do formuły lanowej. Sama walka będzie świetną okazją, by na nowo poczuć emocje towarzyszące takiemu formatowi, a całe wydarzenie niesie ze sobą również walor poznawczy – transmisję okraszą prelekcje poruszające kwestię interdyscyplinarności esportu.

Pierwsze spotkania ruszą na terenie warszawskiego Espotu w czwartek, 17 czerwca o godzinie 14 – będą to półfinały CS:GO. Drużyna Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych spróbuje po raz trzeci z rzędu zdobyć tytuł mistrzowski, a pokrzyżować te plany będą chciały piątki z: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Swoją historię ma nadzieję tworzyć również Akademia Górniczo-Hutnicza. Zwycięzcy poprzedniego sezonu, również i w obecnym nie mieli problemów z zakwalifikowaniem się do czołowej czwórki. W piątkowym meczu półfinałowym staną w szranki z Uniwersytetem Gdańskim. W drugim spotkaniu ½ finału ERBUD University Esports zawalczą dwie uczelnie techniczne – Politechnika Gdańska i Politechnika Wrocławska rozstrzygną między sobą kwestię awansu do finału.

Istotną częścią tego esportowego, lanowego święta będą prelekcje, odbywające się pod patronatem Śląskiego Funduszu Rozwoju i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dotyczyć będą zagadnień opierających się o interdyscyplinarność esportu, wnosząc tym samym spory wkład merytoryczny, co w połączeniu z rywalizacją na serwerze zapowiada różnorodne, kompletne wydarzenie.

Gospodarzem finałów ERBUD University Esports jest Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która po raz kolejny pojawia się w roli mecenasa w sferze esportu. Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo i możliwe do obejrzenia za pośrednictwem kanału Twitch: twitch.tv/esports_assoc.