e-sport 23 lutego 2021

Casemiro: Bardziej od występów na Santiago Bernabeu stresuje mnie gra w Counter-Strike

Coraz popularniejszy w serwisie twitch.tv jest kanał Casemiro. Pomocnika Realu Madryt obserwuje już ponad 100 tys. osób. Brazylijczyk, w rozmowie z „Marca” wyznał, że gra przed taką publiką bardziej go stresuje niż…występy na Santiago Bernabeu.

Większe nerwy

– Naprawdę, grając na komputerze jestem zdecydowanie bardziej zdenerwowany przyznał pomocnik „Królewskich”, który najczęściej grywa w Counter-Strike, a także FIFĘ. Kanał na Twitchu okazał się również dla niego zbawienny, jeśli chodzi o relacje z fanami.

Lepsza komunikacja

– Komunikacja z fanami od tego czasu zdecydowanie się poprawiła. Ludzie są bliżej mnie, pytają o Real czy reprezentację Brazylii. Kiedy tylko mogę, transmituję coś na żywo, aby odpowiadać na ich pytania przyznał piłkarz Realu Madryt.

Grając w FIFĘ, Casemiro zwykle korzysta z trybu Pro Player Club. I także w nim występuje na pozycji defensywnego pomocnika. – Próbowałem grać na skrzydle, albo w ataku, ale kompletnie mi nie szło. W świecie wirtualnym zatem, tak jak i tym rzeczywistym, jestem zatem defensywnym pomocnikiem – kończy.