Aktualności 27 lutego 2024

Wielkie zmiany w Clippers! Nowe logo i koszulki

autor: Adrian Janiuk
Klub NBA - Los Angeles Clippers ogłosił całkowity rebranding. Drużyna z Miasta Aniołów będzie miała nie tylko nowe stroje, w których koszykarze zagrają w przyszłym sezonie, ale również nowe logo.

Clippers rzecz jasna, są wierni tradycji, co oznacza, że zostają przy swoich barwach – bieli, czerwieni i granacie. Trykoty są tradycyjne, bez rękawków, tak więc próżno w tym przypadku doszukiwać się rewolucji.

Zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi o logo. Zaprezentowano aż sześciu logotypów, które najprawdopodobniej będą używane naprzemiennie, w zależności od kontekstu, sytuacji i okoliczności. Na dwóch logotypach pojawił się statek, który nawiązuje do nazwy “Clippers“, która oznacza kliper, czyli rodzaj żaglowca. Liter “N” w nazwie miasta Los Angeles nie jest przypadkowa. Znajduje się bowiem na górze logo i nawiązuje do kompasu.

Od 2015 roku, obecne logo Clippers zastąpiło klasyczne czerwono-niebieskie logo, które kojarzyło się z erą Lob City, z udziałem Chrisa Paula i Blake’a Griffina. W tym czasie klub wprowadził nową identyfikację wizualną, bardziej współczesną i minimalistyczną. Zauważalne stało się także zwiększone zainteresowanie czarnymi strojami, które obecnie całkowicie zdominowały klasyczne, czerwone uniformy.

fot. nba.com