Aktualności 22 lutego 2024

Emirates sponsorem Wimbledonu. “Zwiększamy obecność w świecie tenisa”

Linie Emirates zdobywają czwarty Wielki Szlem w związku z ogłoszeniem wieloletniej współpracy z jedną z najbardziej prestiżowych imprez tenisowych na świecie – The Championships, Wimbledon.

Jako oficjalny partner lotniczy mistrzostw, WimbledonEmirates wyniesie świat tenisa na nowy poziom. Mistrzostwa odbędą się w dniach 1–14 lipca 2024 r. w klubie tenisowym All England Lawn Tennis Club. Linie lotnicze Emirates są obecnie dumnym partnerem wszystkich czterech turniejów Wielkiego Szlema.

Od kortu twardego po kort trawiasty – jesteśmy dumni, że zwiększamy naszą obecność w świecie tenisa. Wimbledon to ważne wydarzenie sportowe oglądane przez miliony ludzi na całym świecie i cieszymy się, że możemy współpracować z tak szanowaną marką – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii lotniczych Emirates i dodał:

– Linie Emirates zawsze wspierały tenis i były sponsorem wszystkich czterech Wielkich Szlemów – nasze zaangażowanie w ten sport jest niezachwiane jak zawsze. Nie możemy się doczekać, aby tego lata zapewnić światowej klasy tenisowe zmagania i świętować najlepsze tenisa z fanami z całego świata – zapewnił.

Dzięki partnerstwu linie Emirates będą cieszyć się szeroką gamą korzyści, w tym: brandingiem na korcie na korcie centralnym i korcie nr 1: aktywacje na miejscu mające na celu nawiązanie kontaktu z fanami tenisa; prawa marketingowe, cyfrowe i społecznościowe, bilety gościnne oraz szansa dla linii lotniczej na dołączenie do popularnego “Wimbleworld” na platformie Metaverse Roblox z kortami tenisowymi i torami przeszkód marki Emirates.

Linie Emirates i Wimbledon również połączą siły, aby wspierać inicjatywy społeczne w całej Wielkiej Brytanii. W ramach partnerstwa utworzony zostanie wielomilionowy fundusz “Force for Good“, którego zadaniem będzie wspieranie i promowanie inicjatyw pozytywnie wpływających na społeczeństwo, w tym społeczności lokalne. Dalsze szczegóły dotyczące tego funduszu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Emirates są oficjalną linią lotniczą zawodów ATP Tour od 2013 roky, a Premier Partnerem od 2016 roku. W portfolio linii znajdują się jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń w ramach turniejów ATP i WTA. Oprócz wszystkich czterech turniejów Wielkiego Szlema, w tym: US Open (od 2012), Roland Garros (od 2013), Australian Open (od 2015) oraz The Championships, Wimbledon (ogłoszone w 2024 r.) – linie lotnicze obsługuje także 60 innych turniejów w ciągu roku. Linie Emirates wspierają także Dubai Duty Free Tennis Championships od ich powstania w 1993 roku.

Portfolio sponsorskie linii lotniczych obejmuje także inne czołowe sporty światowe, takie jak golf, wyścigi konne i żeglarstwo. W Wielkiej Brytanii linie lotnicze Emirates są m.in. sponsorem Arsenalu, Emirates FA Cup, czy Lancashire Cricket Club.