Aktualności 28 grudnia 2022

Historyczny mecz Luki Doncicia. Najlepszy występ w historii NBA

autor: Mateusz Mazur
Wtorkowy mecz, w którym Dallas Mavericks mierzyli się z New York Knicks okazał się historyczny dla Luki Doncicia. Słoweniec zaliczył najlepszy indywidualny występ w historii NBA.

Historyczny występ Doncicia

Spotkanie Dallas Mavericks z New York Knicks obfitowało w emocje. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której zespół z Teksasu zapewnił sobie zwycięstwo. Do triumfu Mavs poprowadził Luka Doncić, który zakończył mecz z dorobkiem 60 punktów, 20 zbiórek i 11 asyst.

Słoweniec zanotował tym samym rekordowe triple-double. Taką linijką nie może bowiem pochwalić się żaden gracz, który kiedykolwiek pojawił się na parkietach NBA. O historycznym występie Doncicia piszą w środę wszystkie światowe media.

Pudło na wagę dogrywki

Zasługą Słoweńca była prawie połowa punktów rzuconych przez Mavericks, którzy ostatecznie pokonali Knicks 126:121. Końcowe zwycięstwo to zresztą w dużej mierze zasługa Doncicia, który dzięki swojemu sprytowi doprowadził do dogrywki.

Gdy zegar wskazywał 7 sekund do zakończenia spotkania Luka Doncić stanął na linii rzutów wolnych i celowo spudłował drugi rzut. W powstałym zamieszaniu udało mu się następnie zebrać piłkę i zdobyć dwa punkty na wagę dogrywki. W niej Mavericks nie dali już większych szans rywalom.