Aktualności 24 listopada 2022

Cracovia zawiesi swojego wiceprezesa po zatrzymaniu przez CBA

W poniedziałek piłkarską Polskę obiegła informacja o zatrzymaniu dwóch ważnych działaczy. Macieja Sawickiego, byłego sekretarza generalnego PZPN oraz Jakuba Tabisza, członka zarządu PZPN i jednocześnie wiceprezesa Cracovii. Krakowski klub przymierza się już do pierwszych działań.

Cracovia zawiesza wiceprezesa

Jak informuje serwis WP Sportowfakty, Cracovia lada moment podejmie ważną decyzje dotyczącą swojego wiceprezesa. – W najbliższych dniach zostanie zwołane posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego zostanie podjęta decyzja o zawieszeniu Jakuba Tabisza – powiedział na łamach serwisu Janusz Filipiak, prezes i właściciel Pasów.

Cracovia może zmagać się z kłopotami w najbliższym czasie. Przypomnijmy, że Jakub Tabisz to wiceprezes odpowiedzialny za finanse, a z klubem jest związany niemal od dwóch dekad. Jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Janusza Filipiaka. Nawet, gdy kibice mocno domagali się odejścia Tabisza, właściciel nie ugiął się i pozostawił go na stanowisku. Dotychczas to była druga najważniejsza osoba w klubie przy Kałuży.

Dwie osoby zatrzymane w poniedziałek na lotnisku

Maciej Sawicki i Jakub Tabisz w poniedziałek wybierali się na mundial do Kataru. Ostatecznie nie dotarli, gdyż CBA zatrzymała obu działaczy, na wniosek prokuratury. Warto dodać, że w obu przypadkach chodziło o działanie na szkodę PZPN-u przy podpisywaniu jednej z umów sponsorskich.

Obaj już są na wolności, jednak zarzuty są utrzymane w mocy. Nie mogą wyjeżdżać z kraju, ich paszporty zostały zatrzymane, a także musieli wpłacić wysoką kwotę poręczenia majątkowego. W przypadku Sawickiego to 250 tysięcy złotych, a Tabisza dwukrotnie więcej.

Maciej Sawicki już wydał oświadczenie

Były sekretarz generalny PZPN już wydał oświadczenie na ten temat. Całość można przeczytać w tym miejscu. Jednocześnie Sawicki dostał już pełne wsparcie od dotychczasowych najbliższych współpracowników. W specjalnym oświadczeniu, które ukazało się w “Przeglądzie Sportowym” o zaufaniu do niego przekonywali m.in. Zbigniew Boniek czy Marek Koźmiński.