Aktualności 24 listopada 2022

Maciej Sawicki wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania

W niedzielę rozpoczął się mundial w Katarze. Tymczasem w Polsce dość niespodziewanie pojawiły się zatrzymania osób związanych niegdyś z PZPN przez CBA. W tym gronie był Maciej Sawicki. Były sekretarz generalny związku postanowił skomentował zaistniałą sytuację. 

Zatrzymania przez CBA

W poniedziałek media obiegła informacja o zatrzymaniach byłych członków PZPN przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa dotyczyła zarzutów związanych z nieprawidłowościami, jakie miały zajść w momencie podpisywania umów sponsorskich z wyrządzeniem szkód Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej na kwotę miliona złotych.

W gronie zatrzymanych był Maciej Sawicki, który przerwał milczenie i wydał oświadczenie.

Oświadczenie Macieja Sawickiego

Były sekretarz generalny PZPN napisał – Dwa dni temu zostałem zatrzymany przez CBA i przewieziony do Szczecina na przesłuchanie. Nie zdecydowano się wystąpić o areszt, nie postawiono mi żadnego zarzutu korupcyjnego. Z korupcją nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Zarzuca mi się natomiast wyrządzenie szkody finansowej PZPN. Uważam to za całkowity absurd, a mój mecenas nie dostrzega nawet znamion jakiegokolwiek przestępstwa. Jedyne co zrobiłem, to w ramach pełnionej przez mnie funkcji podpisałem kontrakt, dzięki któremu związek zarobił duże pieniądze i wyłącznie to wynika z materiału dowodowego. Kontrakt, podobnie jak każdą inną umowę, parafowałem jako osoba do tego wyznaczona przez zarząd. Spokojnie czekam na zakończenie tej sprawy, dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i jednocześnie proszę media o posługiwanie się moim pełnym nazwiskiem w komunikacji dotyczącej sprawy.

Maciej Sawicki otrzymał spore wsparcie w środowisku. Na łamach “Przeglądu Sportowego” pojawiło się oświadczenie, które podpisali m.in. Zbigniew Boniek, Marek Koźmiński. Potwierdzili, iż Maciej Sawicki jest osobą godną zaufania, sumienną oraz wykonującą swoje obowiązki w sposób przejrzysty i nie budzący zastrzeżeń.