Aktualności 22 listopada 2022

Obecny i były członek zarządu PZPN zatrzymani przez CBA

Do nieoczekiwanych scen doszło wczoraj na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie znane w piłkarskim świecie osoby. Mowa o Jakubie T. wiceprezesie Cracovii i członku zarządu PZPN oraz Macieju S. byłym sekretarzu generalnym związku.

Ważne osoby związane z PZPN zatrzymane

Zatrzymanie było planowane w przeciągu kilku następnych dni. Jednak na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, sprawa poszła nieco szybciej. Tuż przed wylotem Jakuba T. oraz Macieja S. organy ścigania przystąpiły do działania. Obaj panowie wybierali się na mundial do Kataru, jednak nie byli w stanie tam dotrzeć. Wg. mediów chodzi o potencjalne wyłudzenie kilkuset tysięcy złotych związanych z pełnionym funkcjami w PZPN.

Dziś Prokuratura Krajowa udzieliła więcej informacji w sprawie zatrzymań. Okazuje się, że agenci CBA zatrzymali jeszcze dwie osoby: Iwonę T., żonę Jakuba T., oraz Gabrielę M., byłą prezes firmy OSTTAIR – informuje serwis WP Sportowefakty. Działalność tej ostatniej firmy jest kluczowa w kontekście śledztwa.

Oświadczenie związku

Polski Związek Piłki Nożnej jeszcze wczoraj wydał oświadczenie na ten temat. Poniżej zamieszczamy lakoniczne stwierdzenie, które pojawiło się na kanałach komunikacji związku.

tagi:cbapzpn