Aktualności 5 października 2022

Rafał Sonik został ambasadorem MŚ w piłce ręcznej

Wielkimi krokami zbliżamy się do Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które odbędą się w Polsce oraz Szwecji. We wtorek ogłoszono, że ambasadorem imprezy został Rafał Sonik.

Rafał Sonik wspiera szczypiorniaka

Informacja o tym, że Sonik został ambasadorem Mistrzostw Świata w piłce ręcznej została ogłoszona podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Krakowie 4 października. Sonik to jeden z najbardziej znanych polskich kierowców w rajdach terenowych w kategorii quadów, który w przeszłości wygrał chociażby Rajd Dakar.

– Uwielbiam piłkę ręczną. Jestem urodzonym krakowianinem i spędziłem tu większość mojego życia. Najlepszym moim sezonem był 2015 rok, gdy zwyciężyłem Rajd Dakar. W tamtym sezonie wygrałem także Puchar Świata, między innymi rajd w Katarze, a było to niedługo po mistrzostwach świata w piłce ręcznej w tym kraju. Dlatego też mogę powiedzieć, że mecze polskich piłkarzy ręcznych podczas mistrzostw Świata w Katarze i ten mój sukces to moje najpiękniejsze skojarzenie sportowe – skomentował sam Sonik.

Mistrzostwa już w styczniu

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej odbędą się od 11 do 29 stycznia. Reprezentacja Polski w swojej grupie zmierzy się z Francją, Słowenią oraz Arabią Saudyjską. Sprzedaż biletów na mecze całej imprezy odbywa się za pośrednictwem strony handball23.com.

Więcej o Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej przeczytacie tutaj.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad z prezesem PGNiG Superligi, Piotrem Należytym