Aktualności 26 września 2022

Znamy termin pierwszego El Clasico w sezonie!

Co prawda Robert Lewandowski debiutował w El Clasico, jednak mecz towarzyski w USA to zupełnie inna para kaloszy, niż oficjalne spotkanie ligowe. Dzisiaj poznaliśmy termin pierwszego klasyku w sezonie.

16 października o 16:15

Jeszcze nie ma oficjalnej informacji ze strony LaLiga. Jednak platforma streamingowa DAZN wyszła przed szereg i ogłosiła, że pierwsze El Clasico odbędzie się 16 października (niedziela) o godzinie 16:15. Wtedy Real Madryt i Barcelona zmierzą się na Santiago Bernabeu po raz pierwszy o ligowe punkty w nowym sezonie. Warto dodać, że oba zespoły będą wówczas tuż po spotkaniach Ligi Mistrzów. Kilka dni wcześniej Los Blancos zagrają w… Warszawie z Szachtarem. Blaugranę czeka domowe spotkanie z Interem.

Transmisja w dwóch telewizjach

Tradycyjnie na polskim rynku telewizyjnym, spotkanie będzie dostępne w dwóch kanałach. Eleven Sports i Canal+Sport dzielą się prawami do LaLiga. El Clasico to jedyne spotkania w sezonie, gdy oba kanały transmitują takie wydarzenia jednocześnie. W ciemno można również zakładać długie, kilkugodzinne studia przedmeczowe w obu przypadkach. Tak było dotychczas, a teraz po transferze Roberta Lewandowskiego, obie stacje przygotowują mnóstwo materiałów okołomeczowych, także do zwykłych potyczek ligowych.

El Clasico to będzie także wielka rywalizacja na oglądalność. Robert Lewandowski w Barcelonie gwarantuje bardzo wysokie wyniki obu nadawcom LaLiga na polskim rynku, o czym pisaliśmy ostatnio.