Ze świata 18 października 2012

Hiszpania chce do Azji

autor: Redakcja
Skoro na Stadionie Narodowym nie da się rozegrać Superpucharu Polski, może warto iść tropem innych lig i wyjechać do Azji... Tak przynajmniej zrobi Hiszpania.

\"\"Hiszpania ma być kolejnym krajem, który rozgrywać będzie mecze krajowego Superpucharu poza granicami państwa. Taki pomysł nie podoba się FC Barcelonie, która dostrzega możliwości sportowe i marketingowe w Chinach, ale zgłasza negatywny wniosek w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF).

Już w zeszłym sezonie, mecze ligi hiszpańskiej zostały przesunięte na wczesne godziny popołudniowe, aby kibice w Azji mogli oglądać je na żywo. Teraz powstała koncepcja, aby dwumecz pomiędzy zwycięzcą ligi i triumfatorem Copa del Rey rozgrywać w pekińskim Gnieździe Ptaka.

RFEF osiągnęła już w tej sprawie wstępne porozumienie, które warte ma być 40 milionów euro.

– Nie jesteśmy zaniepokojeni sposobem dzielenia pieniędzy. Uważamy jednak, że taki wyjazd to strata pieniędzy. Nie chcemy Superpucharu zdala od naszych kibiców, ale rozumiemy chęć wejścia w atrakcyjny rynek. Barcelona nie chce jednak wyjeżdżać z kraju. – mówi Toni Freixa, rzecznik prasowy klubu.

RFEF chce wykorzystać doświadczenie Włoskiej Federacji Piłkarskiej, która mecz o Superpuchar Włoch organizowała na tym samym stadionie w 2009 i 2011 roku. Podobny plan ma niemiecka Bundesliga.