Ze świata 9 września 2011

Neymar dołączył do Cristiano Ronaldo

Konami Digital Entertainment, Inc. poinformowało kto pojawi się na okładce nowego Pro Evolution Soccer w wersji na rynki Ameryki Północnej i Południowej.


Obok Cristiano Ronaldo na pudełku gry pojawi się Neymar da Silva Santos Junior, gwiazdor Santosu. Gra pojawi się na rynkach amerykańskich już 27 września.

Dołączenie do piłkarza Realu Madryt gwiazdy reprezentacji Brazylii jest zabiegiem, który ma pomóc w promocji gry. Rozpoznawalność marki PES jest duża, jednakże ostatnio zaczęła wyraźnie tracić do konkrecyjnej FIFA od Electronic Arts.

Na pewno wybór Neymara jest trafnym posunięciem. Niespełna 20-letni piłkarz osiągnął już bardzo wiele i obecnie jest jedną z największych gwiazd południowoamerykańskiego futbolu. Kto wie, czy takiego duetu jak na okładce nie zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach realnego Realu Madryt. Już w ostatnim oknie transferowym trwały przymiarki „Królewskich” do pozyskania asa Santosu.

Pro Evolution Soccer to seria gier komputerowych symulujących rozgrywkę piłki nożnej wydawana od 1996 roku. Obecna edycja w Polsce swoją premierę będzie miała 30 września. Ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboxa 360.