Ze świata 4 maja 2022

Zmiana decyzji FIVB. Chiny zastąpią Rosję w Lidze Narodów

Jak wiadomo od dawna, FIVB wykluczyła reprezentację Rosji ze wszystkich rozgrywek międzynarodowych. Teraz poinformowano o tym, że w Lidze Narodów Sborną zastąpią Chińczycy.

Tunezja miała zastąpić Chińczyków

Jeszcze na początku marca ogłoszono, że w miejsce reprezentacji Rosji podczas rozgrywek Ligi Narodów zobaczymy Tunezyjczyków. W ubiegłym tygodniu FIVB poinformowała jednak o tym, że decyzja uległa zmianie i to reprezentacja Chin wystąpi w tych rozgrywkach.

– Reprezentacja Chin wystąpi w elitarnym gronie szesnastu zespołów w Lidze Narodów 2022! Cieszymy się, że będziemy mogli świętować siatkarskie rozgrywki na całym świecie – czytamy w krótkim komunikacie FIVB.

Chińczycy zawitają do Polski

Obecność Chińczyków sprawia także, że nastąpiły delikatne zmiany w terminarzu. Reprezentację tego kraju zobaczymy w Gdańsku, gdzie w dniach 5-10 lipca odbędzie się jeden z turniejów Ligi Narodów. W ERGO Arenie ostatecznie oprócz biało-czerwonych oraz Chińczyków zagrają Irańczycy, Argentyńczycy, Holendrzy oraz Słoweńcy.

Całe rozgrywki wystartują już za nieco ponad miesiąc. Pierwsze turnieje zaplanowano od 7 czerwca w Brazylii oraz Kanadzie.