Ze świata 9 marca 2022

Tunezja zastąpi Rosję w Lidze Narodów siatkarzy

Federacja FIVB zadecydowała o zastępstwie dla reprezentacji Rosji w siatkarskiej Lidze Narodów. Sborną zastąpią Tunezyjczycy.

Zawieszenie Rosjan

Kilka dni po rosyjskiej agresji na Ukrainę FIVB odebrała temu państwu organizację Mistrzostw Świata w siatkówce w 2022 roku. Następnie, zarówno FIVB (światowa federacja), jak i CEV (europejska federacja) zawiesiły drużyny rosyjskie oraz białoruskie ze wszystkich rozgrywkach. Oznaczało to między innymi ukaraniem walkowerami w Lidze Mistrzów zespołów Dinamo Moskwa, Zenitu Kazań oraz Zenitu Sankt Petersburg. Skorzystał na tym polski klub, Grupa Azoty ZAKSA, która od razu awansowała do półfinału Champions League.

Znamy rozwiązanie w Lidze Narodów

Oprócz Mistrzostw Świata, w czerwcu oraz lipcu wszystkie reprezentacje czekają rozgrywki Ligi Narodów. Pojawiło się sporo wątpliwości, jak rozwiązać sytuację z zastępstwem dla reprezentacji Rosji w tych rozgrywkach, które ruszają już za nieco ponad dwa miesiące. Ostatecznie FIVB zadecydowała o tym, że w rozgrywkach udział weźmie reprezentacja Tunezji.

– Federacja FIVB wyznaczyła reprezentację Tunezji do gry w siatkarskiej Lidze Narodów 2022. To niesłychana szansa dla tunezyjskiej siatkówki i sportu. Bardzo dziękujemy prezesom CAVB i FIVB – ogłosiła siatkarska federacja Tunezji.