Aktualności 10 czerwca 2021

Wygrał nacisk kibiców. Norwich City szybko zakończyło współpracę ze sponsorem!

W poniedziałek 7 czerwca Norwich City ogłosiło współpracę z azjatyckim bukmacherem BK8, który został sponsorem klubu. Pod naciskiem kibiców, zespół poinformował o bardzo szybkim rozwiązaniu umowy. Niezadowolenie sympatyków wynikało z kontrowersyjnej działalności marketingowej tego bukmachera.

Awans do Premier League

Podczas sezonu 2020/2021 ekipa Norwich City zajęła pierwsze miejsce w Championship i tym samym zagwarantowała sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Udział w rozgrywkach Premier League otwiera wiele możliwości. Również tych marketingowych. Klub z Carrow Road na początku tego tygodnia ogłosił współpracę z firmą BK8.

Kontrowersyjny wybór i zakończenie współpracy

Wybór nowego sponsora ewidentnie nie spodobał się kibicom. Na niezadowolenie sympatyków wpływała działalność marketingowa azjatyckiego bukmachera, która posiadała erotyczny charakter. Firma BK8 reklamowała się za pomocą skąpo ubranych kobiet. Protest kibiców w mediach społecznościowych przyniósł skutek. W czwartek ekipa Norwich City poinformowała o zakończeniu współpracy i przeprosiła za swój błąd.