Ze świata 15 lipca 2020

F1: kalendarz sezonu 2020 wciąż aktualizowany

Kalendarz sezonu 2020 w F1 aktualnie uwzględnia wyłącznie zmagania na europejskich torach. Ostatnie dni przyniosły rozszerzenie startów o dwa kolejne Grand Prix – w Mugello oraz Soczi.

Sezon 2020 w F1 miał być rekordowy pod względem wyścigów. Organizatorzy planowali zmagania w 22 kampaniach, jednak panujący wirus pokrzyżował te plany. W mocno zmienionej formule udało się dotychczas ustalić osiem pierwszych GP, a teraz szefostwo F1 potwierdziło dwa kolejne. Starty na ten moment odbywają się wyłącznie na terenie Europy, a obecny harmonogram jest zaplanowany do 27 września.

Czy możemy liczyć na więcej?

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i codziennie pojawiają się nowe pomysły. Organizatorzy pracują nad potwierdzeniem kolejnych imprez, które mogłyby wydłużyć sezon i odbywać się nawet w okresie jesienno-zimowym. W najbliższym czasie powinny zapaść kolejne wiążące decyzje, które nie wykluczają zmagań także poza Europą. Istotną kwestią będą w tym przypadku zarówno kwestie logistyczne, jak również sytuacja zdrowotna na świecie.

Formuła 1. Aktualny harmonogram startów w 2020 roku:

5 lipca – Austria, Red Bull Ring

12 lipca – Austria, Red Bull Ring

19 lipca – Węgry, Hungaroring

2 sierpnia – Wielka Brytania, Silverstone

9 sierpnia – Wielka Brytania, Silverstone

16 sierpnia – Hiszpania, Barcelona

30 sierpnia – Belgia, Spa-Francorchamps

6 września – Włochy, Monza

13 września – Włochy, Mugello

27 września – Rosja, Soczi

 

Fot. Getty Images