Ze świata 11 września 2018

Rosja rajem dla piratów

Według badań, podczas mistrzostw świata FIFA w Rosji dostępnych było ponad 40 tysięcy nielegalnych streamów do spotkań tej imprezy.

Firma Viaccess-Orca zajmująca się produkcją treści i rozwiązań do transmisji danych opublikowała raport skuteczności walki z piractwem i nielegalnym przesyłaniem strumieniowym podczas tegorocznej imprezy.

 
Statystyki obejmujące wszystkie 32 dni rozgrywek pokazały, że w badaniach na wszystkich analizowanych platformach odnaleziono 40 713 pirackich linków do meczów. VO nawiązała w tej sprawie współpracę z firmą LeakID, która zajmuje się ochroną treści, próbą śledzenia i zwalczaniem,nielegalnych witryn streamingowych podczas wydarzeń sportowych.
 
Badania wykazały kluczową rolę mediów społecznościowych w rozpostrzenianiu linków. Na Facebooku odkryto prawie 15 tysięcy takich odsyłaczy, zaś na YouTube – niespełna 2 tysiące. Zgodnie z danymi VO, łącznie skorzystało z nich ponad 41 milionów widzów.
 
– Liczba nielegalnych transmisji rośnie i jest to kwestia, którą należy szybko rozwiązać. Ważne jest budowanie świadomości na temat łańcucha powiązań, aby widzowie mieli pełną wiedzę, do czego przykładają rękę. – mówi wiceprezes VO, Christine Maury Panis.