Ze świata 19 czerwca 2018

Rosyjski mundial pobije rekordy?

autor: Redakcja
Specjaliści ds. danych w branży hazardowej H2GC szacują, że rosyjski mundial będzie rekordowy pod wieloma względami.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji mają pobić liczne rekordy branży bukmacherskiej, w tym ten, w którym całkowita pula nagród brutto przekroczyć ma 1,7 miliarda euro.

 
W trakcie letnich przerw w rozgrywkach klubowych, trwający okres jest zwykle spokojnym miesiącem. Wyjątkiem są sytuacje takie, jak obecna, gdy w tle rozgrywa się istotny turniej piłkarski. To nie tylko szansa dla operatorów na pozyskanie nowych klientów, ale także możliwość reaktywacji użytkowników, którzy zaniechali dotychczasowej gry.
 
Nic dziwnego zatem, że bukmacherzy zainwestowali sporo w marketing przed startem imprezy – jedni stawiają na zatrudnianie ambasadorów w postaci sławnych zawodników, inni liczą na kreatywne pomysły i konkursy.

Tegoroczny mundial powrócił do europejskiej strefy czasowej, co dobrze wpływa na działania operatorów europejskich. Mecze rozpoczynają się o dogodnych porach, co nie zawsze miało miejsce w ostatnich latach i oczekuje się, że doprowadzi to do większego zainteresowania zakładami. Jest także prawdopodobne, że przez bliskość Rosji skorzystają bukmacherzy z Azji.
 
Turniej w 2014 roku nie był dobrym czasem dla europejskich operatorów gier online, był jednak korzystny dla Ameryki Łacińskiej, gdzie odnotowano znaczny skok popularności zakładów online.