DFB-Pokal z nowymi graczami
Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) rozstrzygnęła przetarg na krajowe prawa medialne dotyczące DFB-Pokal.

Pakiety dotyczyły sezonów 2019/20, 2020/21 i 2021/22 i obejmowały rynek niemiecki, austriacki oraz szwajcarski.
Swoje zainteresowanie zgłosiło aż siedemnaście firm. Friedrich Curtius, sekretarz generalny DFB, przyznał, że to sprawiło, iż prawa osiągnęły znaczący wzrost wartości.
O ile publiczne ARD oraz płatne Sky to długoterminowi partnerzy dla rozgrywek, o tyle Sport1 i Axel Springer wchodzą w ten rynek pierwszy raz.
ARD nabył dziewięć darmowych meczów na żywo w sezonie za pośrednictwem swojej agencji praw sportowych SportA. Te mecze obejmują zarówno półfinały, jak i finał. Ponadto ARD będzie transmitować Puchar Niemiec kobiet.
Sky w Niemczech, Austrii i Szwajcarii będzie transmitować wszystkie 63 mecze w sezonie.
Od pierwszej rundy do ćwierćfinału jeden mecz za darmo będzie transmitowany przez Sport1. Będzie też strumieniowany poprzez Sport1.de. Pakiet czterech meczów w Niemczech obejmuje również bezpłatne i cyfrowe skróty.
Ponadto oferta obejmowała pakiet klipów, który obejmuje prawa do wszystkich meczów na platformach cyfrowych. Sky, Sport1 i Axel Springer podzieliły się nim.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
USA w swoim stylu. To był mundial w formacie giga
Zakończyły się mistrzostwa świata 2026, które przez szefa FIFA, Gianniego Infantino, już na długo przed startem turnieju były określane mianem „największej imprezy sportowej w historii”. To pewnie pozostanie kwestią dyskusyjną, ale liczba nie kłamią – mundial miał ogromną skalę.