Southampton nie będzie chiński
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to przesądzone. Ostatecznie Southampton FC, klub z Premier League, nie zmieni właściciela.

Chińska firma Lander Sports Development wycofała się z zakupu pakietu udziałów w klubie. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w budowie stadionów w styczniu osiągnęło porozumienie z obecną właścicielką, Kathariną Leibherr.
Informowano, iż umowa może być warta nawet 236,3 miliona euro. Jednak Chińczycy powstrzymali się od inwestycji ze względu na niepewności co do polityki chin wobec inwestycji zagranicznych.
Niewykluczone, że do gry wejdzie teraz konsorcjum Amer International i CITIC Securities, które w lutym chciały nabyć sto procent udziałów w klubie. Lander było ponoć zainteresowane 80 procentami.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
USA w swoim stylu. To był mundial w formacie giga
Zakończyły się mistrzostwa świata 2026, które przez szefa FIFA, Gianniego Infantino, już na długo przed startem turnieju były określane mianem „największej imprezy sportowej w historii”. To pewnie pozostanie kwestią dyskusyjną, ale liczba nie kłamią – mundial miał ogromną skalę.