Konami nabywa prawa
Jeżeli ktoś się spodziewał, że w grze komputerowej FIFA 16 w końcu zagra w licencjonowaną Ligę Mistrzów UEFA to teraz przyszedł czas na rozczarowanie.

EA Sports przegrali batalię, a prawa do rozgrywek Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy UEFA będą dalej dysponować Japończycy z Konami.
Współpracę przedłużono o trzy lata.
„Nowa umowa pozwoli Konami na wykorzystywanie rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA w różnych elementach nadchodzących gier. Pojawią się one nie tylko jako oddzielne tryby rozgrywek, ale także część pełnych sezonów klubowych. Dodatkowo Superpuchar Europy UEFA zostanie włączony do docenianego przez fanów trybu Master League” – czytamy w informacji prasowej.
Wiadomo również, iż globalną twarzą najbliższej edycji będzie Neymar, gwiazda FC Barcelony oraz reprezentacji Brazylii.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Francuska liga przyciąga coraz większą widownię. Rekordowe wyniki Ligue 1 za granicą
Ligue de Football Professionnel (LFP) poinformowała o wyraźnym wzroście międzynarodowej oglądalności Ligue 1 McDonald's w sezonie 2025/26. Według opublikowanych danych liczba widzów śledzących francuską ekstraklasę poza granicami kraju wzrosła o 28 procent w porównaniu z poprzednim sezonem. To najlepszy wynik od 2022 roku i jeden z najmocniejszych sygnałów potwierdzających rosnącą…