Z kraju 21 stycznia 2022

Spora podwyżka cen biletów na mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej

Już tylko dwa miesiące pozostały do półfinałowego spotkania barażowego reprezentacji Polski z reprezentacją Rosji. Po tym spotkaniu Biało-Czerwonych, w zależności od rezultatu, czeka domowe starcie - decydujące o awansie na Mundial lub mecz towarzyski. W czwartek PZPN poinformował o cenach biletów, które ponownie poszły w górę.

Podwyżka cen biletów

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku najdroższy bilet na mecz reprezentacji Polski z reprezentacją Anglii kosztował 160 złotych. W listopadzie podjęto decyzję o podwyższeniu cen o 40 złotych. Teraz, na potencjalne spotkanie barażowe, które zadecyduje o awansie na Mistrzostwa Świata, bilety będą jeszcze droższe.

Najnowszy cennik, który opublikował Polski Związek Piłki Nożnej prezentuje się następująco:

  • Kategoria I – 240 złotych
  • Kategoria II – 180 złotych
  • Kategoria III – 120 złotych
  • Bilet rodzinny – 100+60 złotych (opiekun + dziecko do lat 12)
  • Osoba niepełnosprawna (na wózku inwalidzkim z opiekunem) – 90 złotych
  • Osoba ze znaczną niepełnosprawnością z opiekunem (maks. 176 miejsc) – 90 złotych

Początek sprzedaży 10 marca

Jeżeli 24 marca Polacy pokonają Rosjan, awansują do finału barażów. W przypadku porażki nasza drużyna narodowa rozegra mecz towarzyski. Przeciwnikiem będzie reprezentacja z pary Szwecja – Czechy, która w zależności od wyniku, wyłoni się w ten sam sposób. Domowy mecz Polaków odbędzie się we wtorek 29 marca o godzinie 20:45 w Chorzowie. Sprzedaż biletów wystartuje 10 marca i odbędzie się wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego Łączy Nas Piłka.