Aktualności 19 stycznia 2022

Chorzów z finałem baraży? PZPN potwierdza lokalizacje meczów reprezentacji

Zgodnie z ostatnimi przeciekami, PZPN wybrał Chorzów na gospodarza marcowego spotkania reprezentacji Polski. Może to być decydujące spotkanie o awansie do katarskiego mundialu. Związek poinformował także o lokalizacji dwóch innych wiosennych meczów kadry.

Chorzów zwyciężył w wyścigu, o którym pisaliśmy kilka godzin wcześniej. Wszystko przez szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. To właśnie Stadion Śląski przejmuje organizacje meczu, w którym rywalem Polaków będzie Szwecja lub Czechy. W zależności od wyniku meczu z Rosją, będziemy znać naszego rywala i stawkę o jaką przyjdzie zagrać. Wygrana w Moskwie da przepustkę do finału baraży, porażka to jedynie mecz towarzyski na koniec marca.

Chorzów to jednak nie jedyny organizator wiosennego grania w Polsce. PZPN podał także lokalizacje dwóch meczów kadry w ramach Ligi Narodów. 3 czerwca biało-czerwoni zagrają z Walią we Wrocławiu, a dziesięć dni później Belgie podejmiemy już w Warszawie. Związek nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej finału Pucharu Polski. To oznacza, że jest szansa na powrót do stolicy po dwóch latach przerwy.