Aktualności 16 sierpnia 2021

Znamy nominacje na letnie Igrzyska Paraolimpijskie

Jeszcze do końca nie opadł kurz po letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a już za chwilę będziemy ekscytować się Paraolimpiadą w tym samym mieście. Dziś, 16 sierpnia o godzinie 14:00 poznaliśmy nominowanych paraolimpijczyków.

89 nominowanych w 12 sportach

Pałac prezydencki gościł dzisiaj nominowanych, którzy będą w dniach 24.08-05.09 reprezentować nasz kraj na letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. W uroczystości uczestniczył Prezydent Andrzej Duda ze swoją małżonką oraz wicepremier, Piotr Gliński, odbierając tym samym przyrzeczenia od naszych reprezentantów. Po ich odebraniu podkreślono jak ważne jest uczestnictwo paraolimpijczyków w sporcie i to, że wiele trudu potrzeba, żeby reprezentować nasz kraj

Powtórzyć Rio

Polacy jadą na Igrzyska w prostym celu. Chcą wyrównać lub pobić wynik medalowy, który osiągnęli w Rio de Janeiro w 2016 roku. Wówczas nasi paraolimpijczycy uzyskali 39 medali i zajęli 10. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Nie wiemy czy im się to uda, ale za to wiemy komu przypadnie zaszczyt niesienia polskiej flagi. Nasze barwy będą trzymać zasłużone osoby w polskim paraolimpijskim świecie, multimedaliści: Maciej Lepiato (paralekoatleta) oraz Joanna Mendak (parapływaczka).