Aktualności 13 lipca 2021

Duet chorążych polskiej kadry na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Nie jedna osoba, ale dwie będą pełniły rolę chorążego podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dzisiaj poznaliśmy dwa nazwiska, które będą reprezentować Polskę. Będą nimi Maja Włoszczowska z kolarstwa górskiego i pływak Paweł Korzeniowski.

Do tej pory tylko jedna osoba otrzymywała wyróżnienie w postaci prowadzenia reprezentacji swojego państwa. Tym razem jednak MKOL chciał zmiany. Jedna kobieta i jeden mężczyzna mają być dowodem na równouprawnienie płci. W ten sposób wszędzie będzie duet chorążych. Polska wybrała Maję Włoszczowską i Pawła Korzeniowskiego. Wybór nie dziwi, w końcu mowa o doświadczonych sportowcach, dla których Igrzyska w Tokio nie będą pierwszyzną.

Maja Włoszczowska ma na swoim koncie już trzy starty na IO, czyli o jeden mniej od Pawła Korzeniowskiego. Oboje debiutowali w Atenach i wystąpili niemal równolegle na wszystkich kolejnych zmaganiach – Pekin, Londyn, Rio de Janeiro. Jednak w przypadku kolarki górskiej była jedna absencja. Z londyńskich igrzysk wyeliminowała ją kontuzja. Warto nadmienić, że w dwóch swoich ostatnich startach zgarnęła po srebrnym medalu. Korzeniowski jeszcze medalu na koncie nie ma, choć najbliżej był w stolicy Grecji, gdy zajął czwarte miejsce.

Przypomnijmy, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca. Niestety to pierwsze zmagania olimpijskie bez udziału publiczności! Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa i stan wyjątkowy w stolicy Japonii.