Aktualności 21 lipca 2021

Ceremonia otwarcia IO Tokio 2020. Jak będzie wyglądać? Kogo zobaczymy?

autor: Adam Pera
Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie rozpoczną się już w piątek, jednak przebieg całej ceremonii jak zawsze jest owiany wielką tajemnicą. Jak będzie wyglądać rozpoczęcie największej tegorocznej imprezy sportowej i jakich gości zobaczymy na trybunach? 

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 zaplanowana jest na godzinę 20:00 czasu miejscowego (godzina 13:00 czasu polskiego). Jak zawsze w tego typu przypadkach trudno jest dowiedzieć się jakichkolwiek szczegółów dotyczących przebiegu całego wydarzenia, gdyż organizatorzy trzymają wszelkie ustalenia w ścisłej tajemnicy.

Ze względu na pandemię koronawirusa wiemy, że liczba osób zasiadających na trybunach będzie mocno ograniczona, a zdecydowanie większą rolę odgrywać będzie technologia. Ceremonia odbędzie się zatem wyłącznie przy udziale zaproszonych specjalnie na tę okazję gości, a swój udział potwierdzili już m.in. prezydent RP Andrzej Duda, cesarz Japonii Naruhito, Pierwsza Dama USA Jill Biden oraz prezydent Francji Emmanuel Macron.

Tradycyjny przemarsz sportowców reprezentujących poszczególne kraje także będzie ograniczony, a komitety olimpijskie zostały poproszone, by na paradę nie wysyłać zbyt dużej liczby osób. Wszystko ma się skupić głównie na chorążych, a w przypadku polskiej reprezentacji flagę nieść będą Paweł Korzeniowski oraz Maja Włoszczowska.