Aktualności 11 marca 2024

Gwiazdy sportu na Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Podczas wyścigu Formuły 1 w Arabii Saudyjskiej fani mieli okazję zobaczyć wiele osobistości ze świata sportu. Na wydarzeniu pojawił się między innymi wielki mistrz w boksie Anthony Joshua, ale to nie wszystko...

Grand Prix F1 zawsze przyciąga największych pasjonatów sportu i nie inaczej było także tym razem. Największą sensacją było to, że na torze w Jeddah pojawił się Anthony Joshua. Pięściarz świętował w ten sposób swoje spektakularne zwycięstwo w walce z Francisem Ngannou.

W Arabii Saudyjskiej były także gwiazdy znane z piłkarskich stadionów Jose Mourinho, Patrice Evra i Gianluigi Buffon. Kraj z bliskiego wschodu pokazuje tym samym, że może przyciągać do siebie wielki sport i popularne nazwiska. W parze z taką otoczką wydarzeń idzie także oczywiście jakże istotne w tym przypadku zainteresowanie i sukcesy marketingowe.

Sponsorami wyścigu byli: Saudi Automobile & Motorcycle Federation, stc Group i Saudi Telecommunication Company.

Jeśli chodzi o kwestię czysto sportową, cały wyścig bez niespodzianki wygrał holenderski kierowca Max Verstappen. Na jego koncie pojawią się kolejne miliony dolarów. Warto tu wspomnieć, że ten zawodnik zarobił w 2023 roku 55 mln dolarów, co stanowi aż 30-milionowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.