Aktualności 10 listopada 2023

Dziennik “Sport” kończy swoją działalność po 78 latach

Grupa medialna Gremi Media podjęła decyzję o zamknięciu wraz z końcem listopada 2023 roku regionalnego dziennika "Sport". Poinformowano, że "decyzja ta jest wynikiem dokładnych analiz rentowności i oceny kierunku rozwoju". Dziennik ukazywał się w Katowicach od 1945 roku.

“78 lat na rynku prasowym, ale… we wtorkowe wczesne popołudnie nasz wydawca poinformował, że 30 listopada ukaże się ostatni numer “Sportu”! Nie chciał nawet, żeby w środowej gazecie była na ten temat wzmianka. Tytuł ukazujący się od 78 lat ma iść do przysłowiowego piachu, bo ma też zostać skasowana strona internetowa. Sentymentów nie ma” – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej sportdziennik.pl.

“W fatalnej sytuacji, kiedy nie ma już odwrotu i czasu praktycznie też nie, bo do naszej godziny zero zostało niewiele dni, trzeba przynajmniej podjąć próbę walki, znalezienia inwestora, kogoś, kto nie chce, żeby legendarny tytuł ot tak, za przysłowiowym pstryknięciem kilku biznesmenów, liczących swoje złotówki czy euro, zniknął na amen. Jak na boisku, parkiecie czy korcie, powalczyć trzeba do końca, choć szanse wydają się mizerne.

Nie czas i miejsce teraz na utyskiwanie nad stanem czytelnictwa w naszym kraju. Kilka miesięcy temu dwa razy w tygodniu zaczął się ukazywać “Przegląd Sportowy”, my wciąż wychodzimy przez sześć dni w tygodniu. Otrzymaliśmy wiele sygnałów od stałych Czytelników, dla których brak “Sportu” będzie olbrzymią stratą” – brzmi dalsza część komunikatu.