Artykuły 6 grudnia 2022

Kiko Ramirez wraca do Wisły Kraków w roli dyrektora sportowego

W poniedziałkowe popołudnie Wisła Kraków ogłosiła, że Kiko Ramirez wraca do klubu z ulicy Reymonta. Hiszpan tym razem będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego.

Kiko Ramirez wraca w innej roli

O tym, że w Wiśle Kraków nie dzieje się najlepiej wiemy od dawna. Klub zawodzi na wielu polach, także na tym dotyczących transferów. Pomóc ma w tym nowy dyrektor sportowy, którym będzie Kiko Ramirez. Przypomnijmy, że Hiszpan w przeszłości pełnił funkcję trenera Białej Gwiazdy. Miało to miejsce w latach 2017 – 2018.

Cieszę się, że po zaawansowanych rozmowach udało się nam dojść do porozumienia z Kiko Ramirezem. To osoba, która zna polski rynek piłkarski i mamy nadzieję, że swoją pracą odpowie na aktualne potrzeby Wisły Kraków, co zresztą udowodnił już w przeszłości, gdy pod Wawel trafiali jakościowi zawodnicy – przyznał Jarosław Królewski, którego całą wypowiedź można przeczytać na oficjalnej stronie Wisły.

Od 2018 roku Hiszpan jako trener prowadził takie kluby jak CE Sabadell FC, AO Ksanti czy Odisha FC. Kontrakt z Ramirezem został podpisany tylko do końca obecnego sezonu.

Słaba sytuacja Wisły Kraków

Przypomnijmy, że Wiśle Kraków niezbyt dobrze wiedzie się w Fortuna 1. Lidze. Po osiemnastu kolejkach Biała Gwiazda zajmuje dopiero dziesiąte miejsce ze stratą dziesięciu punktów do lokaty premiowanej bezpośrednim awansem do Ekstraklasy.

Rundę wiosenną piłkarze Radosława Sobolewskiego rozpoczynać będą 11 lutego 2023 roku. Pierwszym rywalem Białej Gwiazdy będzie Resovia.