Artykuły 2 czerwca 2021

Kolejne kreatywne powołania na Euro 2020. Tym razem Anglia

Nieco ponad tydzień pozostał do startu Euro 2020. Coraz więcej reprezentacji ogłasza końcowe listy zawodników na turniej. Podobnie postąpiła Anglia, która kreatywnie podeszła do tematu. Spot ukazujący powołania Garetha Southgate'a szybko stał się hitem w sieci za sprawą promowania angielskich symboli.

Na łamach SportMarketing informowaliśmy już o niezwykłym show Włochów. Rapowali wszyscy kadrowicze, którzy pojadą na zbliżający się turniej. Tym razem Anglia, która na oficjalnym profilu reprezentacji opublikowała ostateczną listę powołanych na Euro 2020. Pół żartem, pół serio, gdyby nie końcówka spotu, trudno byłoby mówić o reprezentacji Anglii. Przez nieco ponad 100 sekund, lista powołanych pojawia się dopiero w samej końcówce.

Wcześniej możemy obejrzeć wielu ludzi uprawiających piłkę nożną, a także odniesienia do narodowych symboli. Są koszulki reprezentacyjne, flagi nawet wymalowane na masce samochodu oraz różę. Ten spot można niejako porównać z produkcją PZPN-u. Mowa o wideo pod hashtagiem #Łączmysię skierowanym do kibiców.

Chcesz obejrzeć film? Kliknij w obrazek

Powołani na turniej

Gareth Southgate wybrał finalną 26. grupę piłkarzy. W związku z tym odrzucił siedmiu graczy z pierwotnej listy. Są to: Aaron Ramsdale (Sheffield United), Ben Godfrey (Everton), Ben White (Brighton), Jesse Lingard (West Ham), James Ward-Prowse (Southampton), Mason Greenwood (Manchester United), Ollie Watkins (Aston Villa).

Anglia zagra w grupie D z Chorwacją, Szkocją i Czechami podczas  nadchodzącego turnieju. Wszystkie mecze 13, 18 i 22 czerwca rozegra w Londynie na Wembley.