Aktualności 2 czerwca 2021

Nietypowa prezentacja włoskiej kadry na Euro 2020. Piłkarze zrobili show!

Roberto Mancini we wtorkowy wieczór ogłosił skład reprezentacji Włoch na Euro 2020. Trzeba przyznać, że była to dość nieszablonowa prezentacja i nagrania z niej wzbudziły zainteresowanie w całej Europie.

Polacy w 2012 roku pokazali, jak tego nie robić

Ogłoszenie kadry na mistrzowski turniej kojarzy się piłkarskim fanom raczej z konferencją prasową aniżeli z telewizyjnym show. W Polsce raz próbowano wykazać się kreatywnością – w 2012 roku. Wtedy Franciszek Smuda ogłaszał kadrę na Euro ze sceny, a po wyczytaniu nazwisk kolejnych zawodników ze sceny do kibiców trafiały piłki z autografami selekcjonera. No cóż, trzeba przyznać, że wykonanie nie okazało się najlepsze. – Brakowało jeszcze konkursu smsowego z główną nagrodą w postaci palety wody mineralnej – skomentował jeden z użytkowników serwisu YouTube.

Prezentacja włoskiej kadry niczym Festiwal w San Remo

Zdecydowanie lepiej, choć również w festiwalowej atmosferze rodem z włoskiego San Remo, wyszła tegoroczna prezentacja kadry Roberto Manciniego. Podczas wyczytywania nazwisk piłkarzy, sami zainteresowani pojawiali się na scenie, a następnie uczestniczyli w występach gwiazd włoskiej muzyki. Niektórzy biernie, ale byli tacy, którzy wzięli czynny udział.

Włosi lubią się dobrze bawić i nie jest to tylko wyświechtany stereotyp, gdyż widać to na powyższym nagraniu. Trzeba przyznać, że prezentacja była pomysłowa, ale zaplanowana z wyczuciem i klasą, pomimo rozrywkowej formy. Jak widać, również selekcjoner włoskiej kadry czuł się dobrze w tym formacie i był zadowolony z formy.