Aktualności 4 stycznia 2023

Cristiano Ronaldo zaprezentowany jako nowy gracz Al-Nassr

We wtorkowy wieczór odbyła się specjalna prezentacja Cristiano Ronaldo. Portugalczyk najpierw uczestniczył w konferencji prasowej, następnie spotkał się w szatni z kolegami z drużyny, a później pojawił się na murawie stadionu Al-Nassr, gdzie przywitał go tłum kibiców.

Zaskakujący wybór

W momencie, gdy Manchester United oficjalnie poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Cristiano Ronaldo, wielu kibiców i ekspertów zastanawiało się, gdzie trafi Portugalczyk. 37-latek wielokrotnie zaznaczał, iż chciałby jeszcze poprawić swój dorobek strzelecki w Lidze Mistrzów.

Ostatecznie Ronaldo opuścił Europę i podpisał kontrakt z Al-Nassr, gwarantując sobie zarobki rzędu 200 milionów euro za rok. We wtorkowy wieczór odbyła się specjalna prezentacja nowego piłkarza.

Ronaldo zaprezentowany

Podczas konferencji prasowej, Cristiano Ronaldo oznajmił, iż otrzymał sporo ofert, ale zdecydował się przyjąć propozycję Al-Nassr, dotrzymując tym samym słowa – Mogę teraz zdradzić, że miałem wiele ofert z europejskich klubów. Zespoły z Brazylii, Australii, USA, a nawet Portugalii próbowały mnie sprowadzić. Dałem jednak słowo Al-Nassr.

Moja praca w Europie dobiegła końca. Grałem w najlepszych klubach i wygrałem wszystko. Jestem szczęśliwy oraz dumny, że dołączyłem do Al-Nassr. To nie jest koniec mojej kariery. Wiele osób wypowiada się na ten temat, ale nie mają pojęcia o piłce nożnej. Wiem, że liga jest bardzo konkurencyjna.

Po konferencji prasowej, Cristiano Ronaldo pojawił się w klubowej szatni, gdzie czekali na niego koledzy z zespołu m.in. David Ospina czy Vincent Aboubakar. Następnie Portugalczyk przywitał się z kibicami na stadionie Al-Nassr.

Nie zabrakło symbolicznego rozdawania piłek czy spotkania z młodzieżową drużyną Al-Nassr.