Aktualności 31 grudnia 2022

Oficjalnie: Cristiano Ronaldo podpisał kontrakt na Bliskim Wschodzie!

Mówiło się o tym od kilku dni, ale nikt do końca nie dowierzał, że tak się finalnie stanie. Wczoraj późnym wieczorem Cristiano Ronaldo trafił do Arabii Saudyjskiej, stając się graczem Al-Nassr!

Cristiano Ronaldo w Arabii Saudyjskiej

Największy sportowiec świata – tak brzmi podpis klubu Al-Nassr przy ogłoszeniu transferu Portugalczyka. Można zatem powiedzieć, że futbol w Arabii Saudyjskiej doczekał się bardzo mocnego zakończenia roku 2022. Kilka tygodni temu jako jedyni pokonali Argentynę na mundialu w Katarze. Teraz do ich ligi trafia jeden z najlepszych piłkarzy wszechczasów.

Ogromne pieniądze

Dla jednych to upadek wielkiej gwiazdy futbolu, dla innych to po prostu naturalna kolei rzeczy pod koniec kariery. Cristiano Ronaldo ostatecznie wypisał się z poważnego grania, trafiając do Arabii Saudyjskiej. Nie ma co ukrywać, że głównym powodem były pieniądze. Hiszpańska Marca informowała, że oferta saudyjskiego klubu może być warta nawet 200 milionów euro rocznie! Wg nich Portugalczyk podpisał “podwójny” kontrakt. Najpierw w roli piłkarza, a później ambasadora kandydatury Arabii Saudyjskiej jako organizatora mundialu 2030.

Kilka znajomych twarzy z Europy

Kogo spotka w nowym zespole? Głównie Saudyjczyków, ale nie brakuje tam graczy, których możemy kojarzyć z europejskich boisk. W bramce Davin Ospina, w linii obrony Hiszpan Alvaro Gonzalez. Ponadto pomocnik Luiz Gustavo czy ofensywni zawodnicy, jak Talisca, Pity Martinez oraz napastnik Vincent Aboubakar. Oczywiście te wszystkie nazwiska bledną przy Cristiano Ronaldo.

Kiedy debiut?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Cristiano Ronaldo zagra już 5 stycznia w meczu przeciwko Khaleej. Co ciekawe w kolejnym spotkaniu jego Al-Nassr zmierzy się z Al-Shabab, klubem Grzegorza Krychowiaka. Obecnie to dwa prowadzące w lidze kluby, ale na fotelu lidera zasiada ekipa Polaka.