Aktualności 30 grudnia 2022

Robert Lewandowski zagra w sylwestrowych derbach!

Miał być wolny Sylwester, a tymczasem szykuje się pracowity ostatni dzień roku. Robert Lewandowski rzutem na taśmę może być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na jutrzejszy mecz Barcelony z Espanyolem!

Robert Lewandowski może zagrać w derbach

Wszystko wskazywało na to, że Robert Lewandowski z rozgrywkami ligowymi będzie miał długi rozbrat. Czerwona kartka z początku listopada sprawiła, że został zawieszony na trzy mecze. Patrząc na kalendarz LaLiga mowa była o spotkaniach z Espanyolem, Atletico oraz Getafe. Dopiero ostatni weekend stycznia i derby regionu z Gironą były pierwszym terminem, w którym Lewy mógłby zagrać spotkanie ligowe w 2023 roku. To jednak nieaktualne!

Barcelona cały czas walczyła i wywalczyła pozytywne informacje dla siebie i Polaka. Najpierw komisja ligowa odrzuciła apelacje klubu. Teraz jednak sprawą zajął się Centralny sąd ds. spornych w Madrycie i uwzględnił wniosek klubu. W nim chodziło o wstrzymanie wykonania kary. W związku z tym Robert Lewandowski w tym momencie nie jest zawieszony w rozgrywkach ligowych!

Kara w innym terminie

Jednak to nie zmienia kwestii liczby meczów, w których zabraknie polskiego napastnika. Po prostu odbędzie karę w innym terminie. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo, bowiem sąd przyjrzy się całej sprawie i zdecyduje w późniejszym terminie. W tym momencie trudno przewidzieć, kiedy to się może wydarzyć i jakie mecze przegapi Robert Lewandowski.

***

Początek sobotnich derbów na Spotify Camp Nou już o godzinie 14:00. Transmisja w CANAL+ SPORT.