Aktualności 29 grudnia 2022

Iga Świątek skrytykowana za udział w akcji WOŚP przez byłego opozycjonistę

Wielu sportowców bierze udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród nich znalazła się Iga Świątek, które przekazała na licytacje rakietę oraz możliwość spotkania się z naszą gwiazdą tenisa po meczu na French Open 2023. To jednak nie spodobało się jednemu z byłych opozycjonistów.

Były opozycjonista oraz doradca wojewody pomorskiego krytykuje Igę Świątek

Mówili, że ojciec porządny, a tu Jednak zwykła siemana tandeciara; szkoda… – napisał na Twitterze Krzysztof Wyszkowski. Założyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża oraz twórca hasła “Solidarność”, a dzisiaj doradca wojewody pomorskiego skrytykował tym samym udział polskiej tenisistki w WOŚP. Oczywiście chodziło o kwestie dotyczące lidera WOŚP, a zatem Jerzego Owsiaka, który od lat ma swoich wyznawców, ale także coraz liczniejsze grono przeciwników. W tym wypadku oberwała jednak głównie Iga Świątek. Naszej tenisistce dostało się… za chęć niesienia pomocy.

To odpowiedź na post, który Iga Świątek wrzuciła kilka dni wcześniej. – Przedświątecznych dobrych akcji ciąg dalszy… Po tym intensywnym sezonie przygotowałam coś wyjątkowego na aukcję dla @fundacjawosp. Poza rakietą, którą wygrałam dwa szlemy, będzie to wyjątkowe doświadczenie w Paryżu…napisała Polka wspierając WOŚP, o czym już informowaliśmy na łamach SportMarketing.

Prawie 100 tysięcy w puli

W tym momencie aktualna cena na licytacji wynosi 95100 złotych. Do końca aukcji jeszcze ponad miesiąc, gdyż ta zostanie zamknięta 1 lutego o godzinie 11:03. Można zatem typować, że cena powinna wzrosnąć jeszcze przynajmniej dwukrotnie! Aukcja jest dostępna w serwisie Allegro.