Aktualności 21 grudnia 2022

Rekordowe liczby TVP Sport z mundialu

Nie ma wątpliwości, że mundial w TVP Sport miał świetną oprawę ze wszystkich stron. Pozycja monopolisty nie sprawiła, że publiczny nadawca się rozleniwił. Wprost przeciwnie, zadbał o swojego widza. Zebrał za to plony w postaci konkretnych liczb.

TVP Sport ze świetnymi wynikami dzięki mundialowi

Sebastian Parfjanowicz z TVP Sport przedstawił wiele ciekawych liczb dotyczących stacji z ostatnich tygodni. Kilka już przedstawialiśmy na łamach SportMarketing. Jak chociażby rekord polskiego internetu przy okazji transmisji pojedynczego spotkania. Ponad 1,9 miliona unikalnych użytkowników zanotowała transmisja meczu Polska – Argentyna w aplikacji mobilnej oraz stronie internetowej. Warto dodać, że łącznie aż pięć transmisji przekroczyło granicę miliona podczas mundialu.

Na uwagę zasługuje także liczba unikalnych użytkowników w listopadzie na stronie TVP Sport. Mowa o niemal 14 milionach internautów. Co jasne, za grudzień jeszcze tych wyników nie ma, ale można zakładać, że nie będą gorsze. Przede wszystkim końcówka mundialu, a także afery wokół reprezentacji Polski to coś, co się dobrze “klikało” wszędzie. Jednak dopiero po nowym roku poznamy oficjalne wyniki za grudzień. Wtedy będzie można przedstawić całościowe zestawienie mundialu w Katarze, mając odniesienie do obu miesięcy.