Aktualności 1 grudnia 2022

Znamy wyniki oglądalności meczu Polska – Argentyna

Za nami trzeci mecz reprezentacji Polski na katarskim mundialu. Biało-czerwoni przegrali 0:2 z Argentyną, ale awansowali do 1/8 finału. Dzisiaj poznaliśmy wyniki oglądalności tego spotkania w Telewizji Polskiej.

Znakomite wyniki oglądalności wczorajszego meczu

14,3 mln skumulowanej widowni Polska-Argentyna w tym nowe rekordy internetu (1,9mln) i 4K (840k). Średnia 12,4 mln to szósty wynik w historii telewizji (od kiedy jest telemetria). Wyżej tylko 3 mecze EURO 2012, Małysz w Salt Lake City 2002 i Polska-Kolumbia mundial 2018 – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Takie wyniki oglądalności nie mogą dziwić, biorąc pod uwagę stawkę tego spotkania. Dodatkowo dobra pora – środa 20:00 – również była sprzymierzeńcem telewizji w osiągnięciu takich wyników.

Internet kolejny raz bije rekordy

Każde spotkanie reprezentacji Polski bije rekordy w internecie. Tam wyniki oglądalności rosną regularnie, z meczu na mecz. W przypadku spotkania z Meksykiem było to 1,36 miliona oglądających. Cztery dni później ponad 1,6 miliona śledziło mecz z Arabią Saudyjską. Tym razem niewiele zabrakło do przekroczenia granicy dwóch milionów. Mecz Polska – Argentyna śledziło w internecie 1 905 391 widzów.

W niedzielę o rekord?

Już w niedziele biało-czerwoni zagrają czwarty mecz na tym mundialu. W 1/8 finału rywalem Francja, a start spotkania o godzinie 16:00. Faza, przeciwnik, kontekst oraz pora rozgrywania meczu dają nadzieję na kosmiczny wynik oglądalności tego spotkania. Czy tak się spotkanie? Dowiemy się już w poniedziałek.