Aktualności 21 grudnia 2022

Bartosz Bednorz o krok od przenosin z ligi chińskiej do PlusLigi

Bartosz Bednorz to jedno z najgłośniejszych nazwisk na polskim podwórku siatkarskim. Wiele wskazuje na to, że przyjmujący dokończy obecny sezon w PlusLidze.

Szybki koniec ligi chińskiej

Przypomnijmy, że Bartosz Bednorz w poprzednim sezonie występował w Zenicie Kazań. W związku z rosyjską agresją na Ukrainę, bardzo głośno mówiło się o chęci odejścia Bednorza z tamtejszej ligi, jednak stało się to faktem dopiero po sezonie. Siatkarz ostatecznie przeniósł się do Azji, a konkretnie do ligi chińskiej, gdzie reprezentował barwy Szanghaj Volley.

Liga chińska to jedna z najbardziej specyficznych rozgrywek w siatkówce – rozpoczęła się ona w październiku, a zakończy już w styczniu. W związku z tym Bartosz Bednorz będzie mógł już wtedy znaleźć sobie nowy klub.

Bednorz wróci do Polski?

Wiele wskazuje na to, że Bartosz Bednorz od lutego będzie zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Według informacji, które udało nam się uzyskać, przejście 28-latka do obecnego mistrza Polski jest niemal przesądzone.

Po siedemnastu kolejkach PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA zajmuje 4. miejsce w tabeli. W swojej grupie Ligi Mistrzów kędzierzynianie okupują drugą lokatę za włoskim Trentino.