Ze świata 16 maja 2022

Bartosz Bednorz odchodzi z Zenita Kazań

Temat Bartosza Bednorza był bardzo głośnym w ostatnich tygodniach. Polski siatkarz ostatecznie dokończył sezon w barwach klubu z Rosji, ale nie będzie już dłużej kontynuował tam swojej kariery.

Zenit poinformował o odejściu Bednorza

O tym czy Bartosz Bednorz opuści Zenit Kazań mówiło się od samego początku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Siatkarz nie mógł odejść z klubu z uwagi na bardzo wysokie kary za zerwanie kontraktu, który na dodatek przedłużył tuż przed rozpoczęciem wojny.

Polak pozostał tym samym w klubie do końca sezonu. Bednorzowi udało się jednak porozumieć w sprawie odejścia, pomimo tego, że jego umowa była ważna do końca czerwca 2023 roku. Zenit pożegnał Polaka krótkim wpisem na swoich mediach społecznościowych.

Polak trafi do ligi chińskiej

W zasadzie pewne jest to, że nowym klubem Bartosza Bednorza będzie chiński Szanghaj Volley. Dla przyjmującego będzie to kontynuacja kariery poza Polską w trzecim kraju. Przypomnijmy, że przed przenosinami do Kazania, siatkarz występował we włoskiej Modenie.

Wiele wskazuje również na to, że w Zenicie Kazań Bednorza zastąpi dobrze znany z występów na polskich parkietach, Sam Deroo. Belg miniony sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów.