Aktualności 13 grudnia 2022

Mecz Anglia – Francja najchętniej oglądanym meczem 1/4 finału w TVP

Od dziewięciu dni Polaków nie ma na mundialu w Katarze. To jednak nie oznacza, że w naszym kraju kibice zaprzestali śledzić turniej o mistrzostwo świata. Wprost przeciwnie. W 1/4 finału licznie obejrzeli spotkanie Anglia - Francja, które wskakuje na pierwsze miejsce na turnieju, poza meczami reprezentacji Polski.

TVP prezentuje kolejne wyniki oglądalności

Tydzień temu Marek Szkolnikowski po raz pierwszy ogłosił wyniki oglądalności meczów katarskiego mundialu w TVP. Wówczas na pierwszym miejscu było spotkanie Hiszpania – Niemcy. Hit fazy grupowej spadł jednak na drugą lokatę, ale tylko jeden mecz fazy pucharowej był w stanie przebić oglądalność tamtej potyczki. Zdecydowanym liderem – jak dotąd – jest pojedynek Anglii z Francją, który w sobotni wieczór obejrzało 5,5 miliona widzów. Do czołówki wskoczyły także inne mecze 1/4 finału. Na najniższym stopniu podium Holandia – Argentyna z oglądalnością na poziomie 4,6 miliona widzów. Dalej pojawiły się także mecze Maroko – Portugalia oraz Chorwacja – Brazylia, odpowiednio 4,2 oraz 3,6 mln widzów.

Cztery mecze do końca

Już dzisiaj ruszają półfinały katarskiego mundialu. To oznacza, że do zakończenia turnieju pozostały cztery spotkania. Dzisiaj wieczorem pierwszy półfinał: Argentyna – Chorwacja, a jutro drugi: Francja – Maroko. Wydaje się, że już teraz jest szansa na przebicie najlepszego dotychczas wyniku. Jeśli jednak nie nastąpi to we wtorek lub w środę, to takowego rekordu można oczekiwać w niedzielę. Wówczas obejrzymy finał mundialu. Dzień wcześniej odbędzie się potyczka o brązowy medal.