Aktualności 5 grudnia 2022

Dyrektor TVP Sport ogłosił wyniki oglądalności meczów mundialu w Katarze

Oczywistym jest, że spotkania reprezentacji Polski gromadzą przed telewizorami najwięcej kibiców w naszym kraju. Dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się, jakie spotkanie było dotychczas najchętniej oglądanym na katarskim turnieju.

Hiszpania – Niemcy na pierwszym miejscu

Oczywistym jest, że pozostałe spotkania nie mogły liczyć na taką oglądalność, jak chociażby wczorajszy mecz Polska – Francja. Jednak zainteresowanie mundialem jest spore, nawet bez udziału Polaków. Który mecz był najchętniej oglądany jak dotychczas? Bez niespodzianki mowa o meczu Hiszpania – Niemcy. Hitowe starcie fazy grupowej zgromadziło przed odbiornikami TVP 4,7 milionów widzów. Na drugim miejscu pojedynek Argentyny z Meksykiem – 4,5 mln, a podium zamyka mecz otwarcia. Spotkanie Kataru z Ekwadorem obejrzało 4,3 mln ludzi. Co ciekawe w gronie siedmiu gier, bez spotkań Polaków, pojawiło się tylko jedno spotkanie 1/8 finału. Mowa o starciu Argentyny z Australią.

Zmiany w tabeli od 1/4 finału?

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, opublikował na Twitterze “listę przebojów mundialu”. Ta oczywiście ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Wydaje się, że już w 1/4 finału może dojść do zmian. W piątek czeka nas pojedynek Holandii z Argentyną, a dzień później Anglii z Francją! Dzisiaj i jutro poznamy dwie ostatnie pary ćwierćfinałowe, w których może dojść np. do pojedynków Portugalii z Hiszpanią czy Brazylii z Chorwacją.