Aktualności 5 grudnia 2022

Rekordu nie było. Znane wyniki oglądalności meczu Polska – Francja

W niedzielne popołudnie reprezentacja Polski zakończyła swój udział w katarskim mundialu. Spotkanie z reprezentacją Francji nie pobiło rekordu turnieju, ale było chętnie oglądane przez Polaków.

Polska – Francja przegrywa z innym meczem

13,9mln skumulowanej widowni meczu Polska-Francja bez nowych rekordów w necie i 4K, za to z najlepszym wynikiem w historii kanałów sportowych – 2,25mln w TVP Sport. Dziękujemy! Średnia – 12,3mln wskakuje na 8. miejsce listy przebojów spychając skoki z Salt Lake 2002 – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. To oznacza, że wynik ze środowego spotkania Polska – Argentyna nadal jest najlepszym na bieżącym turnieju. Mecz o wyjście z grupy oglądała skumulowana widownia na poziomie 14,3 milionów ludzi.

Rekord w historii TVP Sport

Zdecydowana większość Polaków oglądała oczywiście w otwartym kanale – TVP1. Jednak ponad 2 miliony ludzi zdecydowało się na TVP Sport. Dzięki temu stacja zanotowała rekord w historii kanałów sportowych, który będzie trudno pobić w najbliższym czasie.
Nie znamy jeszcze wyników dotyczących oglądalności w internecie. Na mundialu w Katarze, mecze reprezentacji Polski bardzo chętnie są oglądane na stronie nadawcy oraz mobilnej aplikacji. Dość powiedzieć, że spotkanie z Argentyną dało wynik na poziomie niemal dwóch milionów widzów!