Aktualności 7 grudnia 2022

OFICJALNIE: Gdańsk gospodarzem turnieju finałowego w Lidze Narodów siatkarzy

Światowa federacja FIVB potwierdziła doniesienia sprzed kilku tygodni. Finałowy turniej Ligi Narodów siatkarzy 2023 odbędzie się w Polsce.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu FIVB ogłosiła terminarz Ligi Narodów oraz miejsca, w których odbędą się poszczególne turnieje. Żaden z nich nie został przewidziany w Polsce – będzie to pierwsza taka sytuacja w historii tych rozgrywek. Później okazało się jednak, że Polska stara się o organizację finałów tych rozgrywek.

Gdańsk gospodarzem turnieju finałowego

We wtorek federacja FIVB potwierdziła, że turniej finałowy Ligi Narodów rzeczywiście odbędzie się w Polsce. Miastem gospodarzem będzie Gdańsk, a wszystkie spotkania odbędą się w ERGO Arenie. Turniej odbędzie się w dniach 19 – 23 lipca.

Przypomnijmy, że Gdańsk był już gospodarzem turnieju finałowego Ligi Światowej 2011, która wówczas była odpowiednikiem obecnej Ligi Narodów. Wówczas biało-czerwoni zajęli w rozgrywkach trzecie miejsce.

W związku z uzyskaniem organizacji turnieju finałowego Polska jest już pewna miejsca w najlepszej ósemce Ligi Narodów bez względu na wyniki w fazie kwalifikacyjnej.

Siatkarki zagrają w USA

Jednocześnie ogłoszono także gospodarza turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek. Odbędzie się on w dniach 12 – 16 lipca w Arlington w Stanach Zjednoczonych. Aby tam się znaleźć Polki będą musiały przebrnąć fazę kwalifikacyjną, a w niej zagrają w turniejach w Ankarze (30 maja – 4 czerwca), Hongkongu (13–18 czerwca) oraz Suwon (27 czerwca – 2 lipca).

 

fot. FIVB