Aktualności 17 listopada 2022

Finały Ligi Narodów mężczyzn i kwalifikacje olimpijskie kobiet odbędą się w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że w 2023 roku w Polsce rozegrane zostaną dwie siatkarskie imprezy. Mają być to finały Ligi Narodów mężczyzn oraz turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Kobiet.

Finały Ligi Narodów w Polsce?

Kilka dni temu FIVB ogłosiła terminarz Ligi Narodów oraz miejsca, w których odbędą się poszczególne turnieje w tych rozgrywkach. Żaden z nich nie został przewidziany w Polsce – będzie to pierwsza taka sytuacja w historii tych rozgrywek.

Niewykluczone jednak, że Liga Narodów zagości do Polski w postaci turnieju finałowego. Gospodarza decydujących rozstrzygnięć mamy poznać wkrótce. Informację o tym, że finały Ligi Narodów mogą zostać rozegrane w naszym kraju podał Kamil Drąg, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Polskie siatkarki także zagrają przed własną publicznością

Do Polski zagościć ma również turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2024. W tym wypadku mowa o rozgrywkach kobiecych. Już kilka tygodni temu chęć zorganizowania tej imprezy potwierdzał Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przypomnijmy, że kwalifikacje olimpijskie odbędą się za pomocą trzech turniejów międzynarodowych. Jak na razie oficjalnie poznaliśmy tylko jednego z gospodarzy – Japonię. Zmagania odbyłby się w przyszłym roku od 16 do 24 września