Aktualności 21 listopada 2022

Piłkarze reprezentacji Anglii uklękną przed meczem z Iranem

W poniedziałek zostaną rozegrane trzy mecze mistrzostw świata. W drugim spotkaniu grupy A, Senegal zmierzy się z Holandią. Wcześniej reprezentacja Anglii zagra z Iranem. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, piłkarze Garetha Southgate'a wykonają symboliczny gest. Mowa o uklęknięciu. 

Anglia kontynuuje wykonywanie gestu

Od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie wynikającej z pandemii, reprezentacja Anglii wykonuje symboliczny gest w postaci klękania przed pierwszym gwizdkiem sędziego. To kontynuacja akcji, która pojawiła się po śmierci George’a Floyda i powstaniu międzynarodowego ruchu Black Lives Matter.

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej starcie z Iranem, Gareth Southgate poinformował, że reprezentacja Anglii wykona symboliczny gest, gdyż chcą podkreślić ciągłe uczestnictwo w tym ruchu.

Co z tęczową opaską?

W ostatnich dniach bardzo głośnym tematem jest tęczowa opaska, którą ma założyć Harry Kane. Jak informowały angielskie media, FIFA poinformowała angielską federację, że kapitan reprezentacji może zmierzyć się z karą w postaci żółtej kartki. Anglicy ostatecznie wycofali się z tego pomysłu.