Aktualności 19 listopada 2022

Reprezentacja Anglii wystąpi z tęczową opaską niezależnie od konsekwencji?!

W niedzielę rozpoczynają się mistrzostwa świata w Katarze. W meczu otwarcia, gospodarz imprezy zagra z Ekwadorem. Dzień później Anglicy zmierzą się z Iranem. Tęczową opaskę podczas tego starcia najprawdopodobniej założy Harry Kane. Jeden z przedstawicieli angielskiej federacji oznajmił, że związek nie boi się ewentualnych konsekwencji. 

Akcja One Love

Jakiś czas temu ruszyła kampania One Love, której celem jest promowanie równości i integracji podczas mistrzostw świata w Katarze. Do akcji dołączyło wiele ekip. W ramach tej inicjatywy, kapitanowie reprezentacji mieli założyć tęczowe opaski podczas mundialu. Według L’Equipe, Francja zadecydowała, iż nie zdecyduje się na ten gest, gdyż nie otrzymała odpowiedzi od FIFA.

Reprezentacja Anglii weźmie udział

Na temat całej akcji wypowiedział się dyrektor naczelny angielskiej federacji – Mark Bullingham, który w rozmowie ze Sky News dał jasno do zrozumienia, że Anglia weźmie udział niezależnie od konsekwencji – FIFA nie dała nam żadnej odpowiedzi. Myślę, że istnieje ryzyko, że zostaniemy ukarani grzywną. Jeśli tak się stanie, zapłacimy. Uważamy, że pokazywanie naszych wartości jest naprawdę ważne. I to właśnie będziemy robić.